L
Law , 17.02.2022 20:33

3pounds of peanuts for $7.50,how much is the cost per pound

Step-by-step answers

answer
Answered by a new expert

$ 2.50

Explanation:

divide 7.50 by 3, the answer will be the cost per pound.

Show answers

Other questions on the subject: Law

L
Law, 17.05.2021 21:24
How is “real life” fingerprinting different from the techniques used on “CSI?
Answers: 0
L
Law, 17.02.2022 19:10
Which of the following things may indicate an id has been altered? a. bumps or air pockets on laminated idsb. texas capital printed on the right side of the cardc. different hairstyle in the photod. rainbow text used on the date of birth
Answers: 1
answerAnswered by a new expert
L
Law, 14.07.2021 20:20
How does china view the arrest of meng?
Answers: 0
L
Law, 26.02.2021 05:36
2. What personal story does Lou share to illustrate the broken judicial system at work? Explain and analyze why this story speaks to her point. 3. Were there other jurors that experienced similar feelings of regret and remorse like Lou? What potential solution was mentioned that would allow the jurors to better cope with their duty? Discuss your thoughts on this. 4. What sentence could Lou s granddaughter not answer? Explain the context
Answers: 0

Popular questions today:

M
Mathematics, 22.07.2021 19:37