M
Mathematics , 02.04.2021 15:54

Elizabeth bought snacks for her team's practice. She bought a bag of apples for $3.41 and a 10- pack of juice bottles. The total cost before tax was $13.21. Write and solve an equation which can be used to determine jhow much each bottle of juice costs?

Step-by-step answers: 0

Other questions on the subject: Mathematics

M
Mathematics, 08.12.2020 16:46
Mr. Hayes has 111 straw bundles to use for bedding in his horse stalls. What is the greatest number of stalls he can fill if each stalls holds exactly 4 bundles of staw.
Answers: 0
M
Mathematics, 07.03.2021 16:18
sinĀ² x + cosĀ² x =1 sinĀ² x = 1 - cosĀ² x cosĀ² x = 1 - sinĀ² x sinā€Ā¹ x = cos x cos-Ā¹ x = -sin x tg-Ā¹ x = secĀ² x
Answers: 0
M
Mathematics, 19.05.2020 10:31
the diameter of a water molecule is about 0.0000003 millimeters ,which can be written as 310N millimeters. what is N?
Answers: 0
M
Mathematics, 19.05.2020 08:20
Which expression is equivalent to (2 Superscript one-half Baseline times 2 Superscript three-fourths Baseline) squared? RootIndex 4 StartRoot 2 cubed EndRoot StartRoot 2 Superscript 5 EndRoot RootIndex 4 StartRoot 4 cubed EndRoot StartRoot 4 Superscript 5 EndRoot
Answers: 0

Popular questions today:

M
Mathematics, 24.05.2021 17:06
C